Елайнери — це прозорі естетичні капи для вирівнювання зубного ряду, виконані з міцного та водночас легкого полімеру. Першовідкривачами цієї системи стала компанія Align Technology, яка понад 20 років тому почала виготовляти ці капи під брендом Invisalign.
До 2017 року Invisalign були монополістами на ринку елайнерів, доки не закінчився основний патент на їх виробництво. З того часу інші компанії Америки та Європи перейняли цю успішну технологію і почали виробляти свій аналогічний продукт.
Як відбувається лікування елайнерами
Переваги елайнерів Usmih
Недоліки елайнерів Usmih
Переваги елайнерів CristaLine
Недоліки елайнерів CristaLine

Вирівнювання зубів елайнерами

Огляд. Ортодонтичне лікування завжди починається зі знайомства лікаря та пацієнта, очного огляду у стоматологічному кріслі, рентген-діагностики (знімки ОПТГ та 2 ТРГ знімка у двох проекціях).
Планування. Для складання плану лікування, лікар знімає цифровим інтраоральним сканером 3D-відбитки зубів. Процедура займає від 30 секунд до кількох хвилин. Після цього, ортодонт відправляє знімки ОПТГ, ТРГ, 3D-скани в лабораторію. Протягом декількох днів, лікар отримує повний план лікування, який включає: терміни лікування, кількість кап, 3D-візуалізацію зміни щелеп під час всього процесу лікування.
Лікування капами. Виготовляють елайнери парно. Кожна пара (верхня та нижня капа) у стерильній упаковці та пронумерована для вашої зручності. Ви міняєте їх самостійно кожні 10-14 днів. У процесі лікування необхідно відвідувати лікаря кожні 2-3 місяці для проведення професійної гігієни, контролю лікування, при необхідності для переміщення аттачментів та сепарації зубів. Таким чином, весь процес лікування, буде контролювати ваш ортодонт.
Фіксація результату. Якщо пацієнт дотримувався усіх правил використання елайнерів, то на момент, коли кап у вашому боксі не залишиться, додаткового втручання не знадобиться і можна переходити до фіксації отриманого результату. Фіксація передбачає комбінацію ретейнера та ретенційної капи. Ретейнер встановлюють відразу після зняття системи та проведення професійної гігієни ротової порожнини. Клеїться ретейнер на прозорий матеріал з внутрішньої сторони зубного ряду на 6 зубів. Виглядає як тонкий дріт, і за рахунок свого розташування, він непомітний для оточуючих і не викликає дискомфорту для пацієнта. Носити ретейнер слід мінімум вдвічі довше, ніж проходило лікування. Тобто, якщо елайнери ви використовували 9 місяців, то ретейнер встановлюється мінімум на півтора роки, чим довше, тим краще. Для виготовлення ретенційної капи лікар робить нові 3D-знімки з кінцевим результатом і відправляє їх до лабораторії для виготовлення конструкції. Такі капи використовують від 1 до 2 років, але не лякайтеся, їх надягають лише на ніч. Спочатку кожен день, а через 1-2 місяці, достатньо використовувати капи 2 рази на тиждень.
Відносно доступна вартість
Виробництво знаходиться в Україні, а отже логістика кап завжди буде вчасною
Можливість оперативно виготовити додаткові капи в процесі лікування (наприклад, у разі їх втрати)
Виготовлення кап до 5 робочих днів
Кінцевий результат можна побачити на етапі планування
Вимагають особливого та уважного догляду
Платне планування лікування
План лікування розробляється комп'ютерними технологіями, а отже, потрібен кваліфікований ортодонт для контролю процесу лікування
Покривають не всі клінічні випадки
Вимагають тимчасового обмеження деяких повсякденних звичок
Відносно доступна вартість
Планування лікування здійснюється комп'ютерними технологіями спільно з командою німецьких ортодонтів
Покривають легкі та середні клінічні випадки
Безкоштовне планування лікування (оплачуються лише 3D скани)
Кінцевий результат можна побачити на етапі планування
Термін лікування від 4 місяців
Виготовлення кап займає до двох тижнів
Вимагають особливого та уважного догляду
Вимагають тимчасового обмеження деяких повсякденних звичок