Блог

Що можна їсти після видалення зуба?

Після видалення зуба рекомендується почекати 2-3 години, щоб згусток утворився, перед тим як почати їсти і пити. Однак треба пам'ятати, що рана ще свіжа і вразлива, тому протягом принаймні 24 годин (краще 2-3 дні) слід бути дуже обережним у виборі їжі та способу її приготування.Через 2-3 години, коли згусток вже утворився, пацієнти можуть пити і їсти першу їжу. Однак слід пам’ятати, що рана після видалення зуба ще дуже свіжа і схильна до пошкоджень. Тому як мінімум 24 години (а краще 2-3 дні) будьте дуже обережні в тому, що і як ви їсте.
Декілька безпечних варіантів харчування після видалення зуба включають крем-супи, яйця (яєчня або омлет) та м'які сорти сирів. Крем-супи мають гладку консистенцію, яка не потребує пережовування та не навантажує кістки. Яєчні страви та м'які сири також можуть бути добрим вибором.
Морозиво може бути приємним ласощами для пацієнтів, оскільки воно має безпечну консистенцію та здатне охолодити порожнину рота, діючи заспокійливо.
Фруктові смузі також можуть бути чудовим варіантом для перекусу або сніданку. Змішайте улюблені фрукти або овочі з водою, молоком або йогуртом для отримання смачного і корисного напою.
Важливо згадати, що це лише рекомендації, а індивідуальні поради стоматолога можуть бути найкращим посібником для вас. Таким чином, найкраще звернутися до свого лікаря для конкретних рекомендацій щодо вашого режиму харчування після видалення зуба.